Dental Med stomatologia estetyczna

stomatologia estetyczna

W klinice stomatologicznej Dental Med, wykonujemy zabiegi stomatologiczne z zakresu stomatologii estetycznej, które przywracają zdrowy i piękny uśmiech. Do zaoferowania mamy szeroki wybór metod protetycznych, które poprawią wygląd zniszczonych lub ułamanych zębów.

Do najczęściej stosowanych należą licówki. Licówki porcelanowe pozwalają skorygować kolor i kształt zębów przy niewielkiej ingerencji w strukturę zęba.

Estetyczne wypełnienia - zamiast dużych wypełnień, ząb można odbudować wkładem (porcelanowym, kompozytowym) wykonywanym w pracowni protetycznej (inlay lub onlay). Jest to rozwiązanie dużo trwalsze i bardziej estetyczne.

Korekta wyglądu zębów przy użyciu materiałów kompozytowych

Wybielanie zębów nie wpływa na twardość szkliwa. Działamy na ząb aktywnym tlenem. Wybielamy zęby zdrowe, ale również takie, które mają nieduże wypełnienia. Udzielamy wskazówek, jak wybielać i jakich efektów może się pacjent spodziewać.

Stosujemy dwa rodzaje wybielania zębów:

  • domowe, gdzie wykonuje się specjalne bezbarwne nakładki, do których Pacjent samodzielnie nakłada preparat, najczęściej na noc,
  • gabinetowe, gdzie wykorzystujemy większe stężenia preparatu aktywowane przez specjalną lampę. Dzięki temu uzyskujemy szybszy efekt w krótszym czasie.